fbpx

TLENO terapia – tlen daje życie!

Tlen – jeden z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków na ziemi, niewidoczny, nieodczuwalny i jakże niedoceniany. Jesteśmy w stanie przeżyć miesiąc bez jedzenia, około 3 dni bez wody, jednak już kilka minut bez tlenu wystarczy, by w naszym organizmie doszło do nieodwracalnych zmian. Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała.

Zbyt długo trwające niedotlenienie jest bardzo niebezpieczne dla mózgu i innych narządów. Może doprowadzić do trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Wszyscy wiemy czym jest udar, czy zatrzymanie czynności oddechowych, krew nie transportuje tlenu do mózgu i ten bardzo szybko traci swoje najważniejsze funkcje.

W życiu codziennym coraz mniej czasu spędzamy aktywnie na świeżym powietrzu, świeżym a przede wszystkim czystym. Zanieczyszczenie środowiska powoduje, że do naszego organizmu dostaje się coraz więcej zanieczyszczeń.

Mózg jest organem, który odpowiada za funkcjonowanie całego organizmu, przez co potrzebuje olbrzymich porcji tlenu i bardzo źle reaguje na obniżenie jego podaży. Podobnie, każdy inny organ.

Pierwszymi objawami świadczącymi o niedotlenieniu są bóle głowy, zawroty, zmęczenie, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej dostarczają do naszego organizmu piętnaście razy więcej tlenu, niż oddychając w normalnych warunkach. To efekt działania ciśnienia hiperbarycznego. Zwiększona ilość tlenu wysyca komórki, które z kolei tworzą tkanki, narządy i cały organizm. Oddziałując w ten sposób na nasze ciało od środka, wspomagamy wszystkie procesy zachodzące w nim takie jak np: regeneracja, zwalczanie stanów zapalnych, poprawa krążenia, przyśpieszenie metabolizmu, czy zwalczanie infekcji i chorób. Na pewno każdy z was słyszał pojęcie komórki macierzystej wykorzystywanej w medycynie, kosmetyce. Zabieg w komorze ma olbrzymi wpływ na wzrost ilości właśnie tych komórek „naprawczych”. Ich zawartość po serii zabiegów wzrasta nawet ośmiokrotnie.

Tlenoterapia hiperbaryczna oddziałując na liczne układy i choroby, obniża koszty leczenia, które jest znacznie krótsze i pozwala szybciej wrócić danej osobie do codziennych aktywności i życia społecznego.

Ekspozycja na tlen hiperbaryczny spowalnia procesy starzenia się organizmu.

W jaki sposób?

Otóż starzenie się, to naturalny proces polegający na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracji i utracie zdolności adaptacyjnych. Procesy te prowadzą do upośledzenia funkcji komórek, tkanek, narządów i układów, zwiększając tym samym podatność naszego organizmu na choroby, a w końcowym efekcie prowadząc do śmierci. Czysty tlen dostarczany do naszego organizmu za sprawą podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej umożliwia przenikanie przez fizjologiczne bariery naszego organizmu i dotarciu do komórek, które na co dzień w wyniku małej aktywności i są niedotlenione, bądź w stanie uśpienia.

Tlen daje życie! Przychodzimy na świat wraz z pierwszym oddechem. Zadbaj więc o swoje zdrowie już dziś. Komory hiperbaryczne Opole mogą pomóc.